Kamenárstvo KAMBEN

Kompletné kamenárske služby

Kontakty

    Pre prevádzku neevidujeme žiadne kontakty.

Otváracie hodiny

Pre prevádzku neevidujeme otváracie hodiny.

Nájdete nás na

Naše služby

Pre prevádzku momentálne neevidujeme žiadne služby.


Prebrúsenie

Pomníkové diely z umelého kameňa pokryje asi po 15-tich rokoch vrstva machu a nečistôt, (napr. hrdza, mastnota zo sviečok, prach a pod.) Tieto povrchové nedostatky prispievajú k rýchlejšiemu zničeniu vnútoej štruktúry umelého kameňa. To sa prejaví hlbokými prasklinami, dierami na povrchu a úplným rozmrvením štruktúry.

K rozpadu prispievajú aj poveteostné vplyvy. Najhoršie sú mrazy a extrémne horúčavy. Prebrúsením pomník získa späť čistotu povrchu, hladkosť a hlavne možnosť sa o neho ďalej starať a chrániť pred nepriaznivým vplyvom počasia. Nečistoty, ktoré sa budú usadzovať (napr. prach) sa budú dať ľahšie odstrániť bežným umytím vodou.

Odporúčame po prebrúsení natrieť povrch cca 3 krát a potom podľa potreby, aby povrch nestrácal svoj lesk a mastnotu. Touto neustálou starostlivosťou predĺžite životnosť umelého kameňa... Majiteľom takýchto pomníkov ponúkame, aby sa sami presvečili o tom, že prebrúsením vieme pomník skutočne zachrániť a skrášliť.

Prácu vykonávame vysoko otáčkovými brúsnými strojmi so špecialnymi kotúčmi, sme vybavení vlastnou elektro-centrálou. Pomníky prebrusujeme bez zbytočného rozoberania, čím sa zníži riziko ďalšieho poškodenia. Prípadné ďalšie nedostatky v špárovaní a praskliny vieme opraviť. Ďalšie práce, ako zlátenie, striebrenie, montáž váz a svietnikov vieme vykonať tiež na počkanie. Prebrúsenie strojom predvedieme každému záujemcovi zadarmo!

 

Zlátenie

Zlátenie písmen a rôznych doplnkov vykonávame priamo na cintoríne. Z pomníka odstránime staré písmo a nahradíme ho 24 karátovým zlatom. Pokiaľ je priaznivé počasie, dá sa táto práca vykonať aj na počkanie. Cena sa vyratúva podľa počtu písmen na pomníku. Pri štandardných písmenách je cena jednotná. V prípade nezvyčajne veľkých písmen sa cena zvýši o daný rozdiel vo veľkosti. V niektorých prípadoch je možná aj dohoda.

Montáž doplnkov

Na cintoríne vykonávame aj montáž rôznych doplnkov, ako napr. vázy, lampáše, krížiky, plastiky, sošky, fotografie a pod. Niekoľko druhov váz a lampášov nosíme so sebou, takže je ich možné namontovať na počkanie. Ostatné produkty si môžete prezrieť v PC katalógu a po výbere doplnku Vám ho vo velmi krátkej dobe dodáme aj s montážou, pričom za cestu ani montáž neplatíte. Platíte len cenu výrobku.

 

Renovácia rozpadnutých dielov

Časom sa, pôsobením poveteostných vplyvov, jednotlivé pomníkové diely od seba oddelia a je nutné dať ich opäť dokopy, aby pomník nestrácal na svojej kráse. Vtedy máme k dispozícii viacero efektívnych spôsobov, ako tieto diely natrvalo k sebe upevniť. Používame najsilnejšie spojovacie hmoty, lepidlá a silikóny. Na mnohých miestach použijeme oceľové rohové spony a pod. Väčšina týchto prác sa dá vykonať na počkanie, ostatné max do 30 dní.

 

Montáž a výroba žulových tabuliek

V mnohých prípadoch chce zákazník dopísať ďalšie meno na pomník, ale už nie je miesto. Vtedy sa dajú použiť rôzne žulové tabuľky, ktoré sa skrutkami pripevnia k pôvodnému pomníku. Tabuľky sa používajú aj pri staršich pomníkoch, ako náhrada za polámané opaxidové table. Ich cena je relatívne nízka a výsledok je úžasný. Tabuľky dokážeme vyrobiť a dodať maximálne do 40 dní.

 

Výroba a montáž keramických fotografií

Zaoberáme sa aj výrobou a montážou keramických fotiek. Zákazník poskytne príslušnú fotografiu, ktorú je možné ďalej upravovať na počítači. Napríklad vykrášliť, zfarebniť, preobliecť a pod. Vyhovieme aj tým zákazníkom, ktorí fotografiu majú a potrebujú len montáž. Dodávky nových fotografií sa uskutočňujú cca do 40 dní

 

Zbrusovanie a výroba nových nápisov na pomníky

Staršie pomníky zo žule je možné zbrúsiť tak, aby sa odstránil pôvodný text a na získanú novú plochu sa dá krajšie a efektívnejšie napísať text nový. V týchto prípadoch sa musí pomník demontovať a v dielni zbrúsiť. Projekt nového písma uskutočňujeme tak, že digitálnym fotoaparátom sa pomník odfotí. Úpravami sa pôvodný text vymaže a na PC sa naprojektuje nový text. Takto zákaznik získa istotu, že sa mu to bude páčiť.

 

Dosekávanie písma na cintoríne

Vykonávame aj dosekávanie dátumov a písma priamo na cintoríne - bez rozoberania pomníka (cena je 120,-Skk/ks). Garantujeme Vám, že nový text bude na nerozoznanie od pôvodného. Táto práca sa nevykonáva na počkanie, prebieha podľa poradovníka. Dodávku je možné uskutočniť cca do 50 dní.


Pre prevádzku neevidujeme žiadne kontakty.

Napíšte nám

Odoslať správu

Partner

Copyright (c) 2013 Copyright Holder All Rights Reserved.